Kolejna przeprowadzka

To już za tydzień następna przeprowadzka z którą muszę się zmierzyć. Fajnie, bo można rzec na swoje. Zostało już mało czasu, więc należy się wziąć żywo do roboty. Masa rzeczy już czeka w kartonach, ale jeszcze drugie tyle musimy spakować. Oczywiście z tym sobie łatwo poradzimy, a ja wybiegam już myślami w jakim stylu umeblujemy nasze własne M. Są tam 3 pokoje, a także kuchnia, więc lecimy po kolei.

Kuchnia, śmiało należy powiedzieć, że jest wyposażona i nie potrzebuje dużych zmian. Odnowimy tylko ściany. Wcześniej mieszkało tutaj tylko dwie osoby i w tej dość jasnej kuchni znajdują się stoły i krzesła. Niestety jedynie dwa, i zapewne nasza czwórka tam się nie pomieści. Musimy pomyśleć się nad zamianą, na trochę większy, aby dla każdego było miejsce przy stole. Zastanawiam się, czy dostaniemy coś gotowego, czy będziemy musieli takowy stół robić na zamówienie.

Pokój dzienny. Ja bym chciał mieć musi być w nim sporo wolnego miejsca.Nieduża sofa, podstawka pod rtv, telewizor, a z drugiej strony stół i krzesła. Jest to do zrealizowania, bo pokój jest dość ustawny. Już wiemy, że obecni właściciele mieszkania nie będą zdejmować żyrandoli, oraz zostawiają 2 komody. Mało co co stanęliśmy przed dylematem zabierania naszej komody ze starego domu, a tu następny mebel do kolekcji. Jeśli się okaże, że ani trochę nie pasuje do oczekiwanego wystroju, znajdzie się po od razu na śmietniku.

Pokój sypialny. Będzie zdecydowanie mniejsza niż nasza obecna, w związku z tym od razu stwierdziliśmy, iż nie zabieramy szafy z sypialni. Tam zresztą zostanie szafa zabudowana, a więc nie będziemy jej potrzebowali. Non stop radzimy co począć z łóżkiem. To nasze jest sporych rozmiarów, a nowa sypialnia będzie sporo mniejszych gabarytów od naszej obecnie. Łoże jakoś upchniemy, ale to zagraci pokój. Z drugiej strony mi się wymienić duże łóżko na węższą wersalkę i rano i wieczorem się męczyć przy składaniu i rozkładaniu. Obok łóżka mamy do zabrania również komodę i toaletkę. Wydaje mi się jednak, że wspólnie nie wejdą i będziemy musieli zdecydować się na jeden element.

Dziecięcy pokoik. Niestety jest dość mały, ale przeznaczony będzie tylko dla jednego dziecka. Bardzo długo ja dzieliłem pokój z bratem i dobrze wiem jak konieczny jest własny pokój. Od razu nie planujemy go od nowa meblować. Wykorzystamy mebelki te co mamy teraz, a niedługo jak będzie szła do pierwszej klasy kupimy stosowny zestaw. Są fajne meble systemowe, które nie potrzebują wiele miejsca, i są niezmiernie funkcjonalne. Trzeba pamiętać, że biurko jak pójdzie do szkoły będzie nieuniknione. Dopiero była taka malutka, a tu trzeba zasiąść w szkolnej ławce.

Reklamy

Tagi: , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: